Про компанію

Практично кожна людина, яка заводить вдома маленького друга, стикається з питанням - що необхідно для комфортного проживання кошеняти? Здебільшого ті, в кого ніколи не було домашніх тварин, мають дуже віддалене представлення про потреби домашніх тварин. Давайте разом розглянемо перелік необхідних зоотоварів для домашніх тварин та зроби їх короткий аналіз.

Їжа

Звісно, немає потреби говорити про необхідність годування маленького друга, але виникає питання - а чим саме годувати? Існує думка, що тварина може істи майже будь-яку їжу, навіть ту, що готувалась для людей. Запевняємо Вас - це не так! Якщо ми розмовляємо про котів та кошенят, то потрібно враховувати той факт, що кіт за своєю природою - хижак, та дуже велика частина його раціону повинна складатись з м'ясних інгредієнтів. Тому одразу прибираємо з раціону крупи (приправлені м'ясом "для запаху"), супи, борщі та інші продукти, які не складаються з м'яса хоча б на 80%. Також не рекомендується годувати кота свининою, рибою, молоком.

Найкращим рішенням на даний момент на ринку зоотоварів є готові раціони для котів та кошенят. Вони надаються у двох форматах - сухий корм та вологий корм. Кожен з цих видів кормів має свої переваги та недоліки. Так, наприклад, сухий корм здебільшого має більш низьку ціну порівняно з вологими раціонами, його можна довше зберігати, не потрібно прибирати до холодильника те, що не доїла тварина. При цьому, вологий корм здебільшого в собі не має такої кількості злаків, як у сухому кормі - вони майже на 100% натуральні. Вологі корми випускаються у різних форматах, основні з яких - склана банка, жестяна банка та маленький пакетик 100 г (дой-пак, або пауч).


На ринку присутні також вологі раціони, віроблені із сої, а не з м'яса. Такі продукти не є корисними для тварини. При цьому вони на стільки оздоблені ароматизаторами, підсилювачами смаку та шкідливою хімією, що вже через деякий час власник тварини починає помічати зміни у зовнішньому вигляді тварини, починаючи з втрати блиску та краси шерсті закінчуючи різноманітними хворобами. Як розпізнати соєвий продукт? Дуже легко - якщо шматочки вологого корму мають правильну форму, шматочки схожі один на одний та виглядають як кубики - це 100% соєвий продукт. За технологією виробництва натуральний продукт не може мати такої форми.


Який формат годування обрати (готові сухі та вологі раціони, чи самостійно приготовлена їжа) - вирішувати Вам!


Туалет


Якщо є процес поглинання їжі, то є й потреби у тварини у зворотньому процесі, тому якщо ви не проживаєте у приватному будинку та/або Ваша киця не має доступу на вулицю - необхідно обладнати місця, у яуому тварина зможе задовільнити природні потреби. Фактично, туалет для котів представляє собою пластиковій піддон з бортиками (або більш дорогий варіант - пластикова кабінка з дверцятами), до якого насипано наповнювач. Наповнювачі для котячих туалетів виготовляються з різноманітних матеріалів; за цією ознакою вони діляться на глиняні (мінеральні), силікагелеві та наповнювачі з деревини. Про їх особливості ми розповімо у наступних статтях, зараз скажемо лише те, що кожен з них добре справляється зі своєю функцією – вбирання випорожнень тварини.

Дряпки

У котів та кошенят є одна важлива потреба - сточування кігтів. Для цього використовується все, що попадеться «під руку» - починаючи з дерев закінчуючи меблями, кутами стін та інше.

Саме через це особливу популярність отримали спеціальні аксесуари – дряпки. Фактично, це циліндричний стовпчик, обмотаний сизалевою або джутовою мотузкою. Такий аксесуар може досить довго «захищати» Ваш дім від гострих кігтів маленького улюбленця. Для того, щоб кіт зрозумів, для чого необхідний даний аксесуар, Вам буде потрібно протягом деякого часу привчати тварину до використання дряпки. Для навчання використовуються наглядний приклад та котяча м’ята – спеціальна трава, яка викликає дуже бурхливу реакцію у більшості котів.

Місця для відпочинку

Звичайно, Вашого улюбленця необхідно забезпечити місцем, де він зміг би поспати. М’які місця для відпочинку мають найрізноманітніший вигляд – починаючи з подушок закінчуючи будиночками. Особливих рекомендацій стосовно цих аксесуарів немає, головне підібрати матеріал, який є стійким до зовнішнього впливу та легко може бути випраним, не втративши при цьому форми та якості. Все інше – на Ваш власний розсуд та бажання.

Комплекси для гри та відпочинку

Даний вид аксесуарів є комбінацією двох попередніх – він представляє собою місце для сну та одна або декілька дряпок, які разом утворюють комплекс. Комплекси можуть бути як невеликими (будиночок + дряпка + поличка), такі займати дуже велику площину, представляючи собою декілька поверхів, утворених дряпками, поличками, гамаками, канатами, будиночками та іншим комплектуючими.

Іграшки

Основна мета іграшок – пере направити енергію тварини на предмет, спеціально для цього призначений, відволікаючи увагу кота від предметів інтер’єра. Також це чудовий спосіб весело провести час, граючись зі своїм улюбленцем.

Захист від паразитів

Як і люди, коти можуть захворіти, та одним з найлютіших ворогів кота є ектопаразити – блохи, кліщі, волосоїди та інші паразитоформні комахи, які мешкають на шкірі та у шерсті котів. Для захисту домашніх тварин від паразитів існують різноманітні засоби, серед яких краплі на холку, нашийники, спреї, шампуні, пудри. Усі перелічені засоби спрямовані не тільки на виведення паразитів, які вже мешкають на тварині, а й на захист кота від повторного ураження.

Перед використанням засобів від паразитів рекомендується відвідати ветеринарного лікаря!

Заключення

Тепер Ви знаєте, що необхідно для комфортного проживання маленького улюбленця. Асортимент ТМ Compliment вже включає в себе частину перелічених товарів, а найближчим часом він буде поповнюватись новими якісними зоотоварами Premium-якості.

Контрацептив для тварин "Протисекс" Compliment

Препарат має антиестрогенну і антиовуляторну дії, і застосовується для затримки або переривання тічки у сук і кішок, не впливаючи негативно на наступні вагітності.

Вологі раціони ТМ Compliment вже в продажу!

Справжні натуральні вологі раціони Premium-якості. Запитуйте в магазинах Вашого міста!

Акція на вологі раціони TM Compliment 3+1!

Запитуйте в магазинах свого міста акційні набори вологих раціонів TM Compliment

Вітаміно-мінеральні комплекси ТМ Compliment для собак

Дані поживні та натуральні вітаміно-мінеральні комплекси нададуть маленьким друзям здоров'я та бадьорість. Спробуйте та переконайтесь!

Розширення асортименту! Зустрічайте сухі раціони ТМ Compliment Premium!

Нові збалансовані повнораціонні сухі корма Premium-класу для собак та котів вже у продажу!

Новини
20 Липня 2017р. Сушені ласощі для собак

22 Червня 2017р. Протипаразитарний нашийник ТАЛІСМАН

2 Травня 2017р. Акція на вологі раціони TM Compliment - 3+1

Статті
Що необхідно кошеняті?

Детальніше
Більше статей