Статті
Що необхідно кошеняті?
Що необхідно кошеняті?

Практично кожна людина, яка заводить вдома маленьке кошеня, стикається з питанням - що необхідно для його комфортного проживання? Здебільшого ті, в кого ніколи не було домашніх тварин, мають лише образне уявлення про потреби домашніх тварин. Давайте разом розглянемо перелік необхідних зоотоварів для маленьких котиіків та зроби їх короткий аналіз.

Їжа

Немає потреби говорити про необхідність годування маленького друга, але виникає питання - а чим саме годувати? Існує думка, що тварина може вживати майже будь-яку їжу, навіть ту, що готувалась для людей. Запевняємо Вас - це не так! Якщо ми розмовляємо про котів, то потрібно враховувати той факт, що вони за своєю природою хижаки, та дуже велика частина їхнього раціону повинна складатись з м'ясних інгредієнтів. Тому одразу прибираємо з раціону крупи (приправлені м'ясом "для запаху"), супи, борщі та інші продукти, які не складаються з м'яса хоча б на 60-80%. Також не рекомендується годувати кота свининою, рибою, молоком.

korm-dlya-kotyv

Найкращим рішенням на ринку зоотоварів для годування є готові раціони. Вони надаються у двох форматах - сухий та вологий корм. Кожен з них має свої переваги та недоліки. Наприклад, сухий корм здебільшого має більш низьку ціну порівняно з вологими раціонами, його можна довше зберігати, не потрібно прибирати до холодильника те, що не доїла тварина. При цьому, вологий корм майже на всі 100% натуральний. Вологі корми випускаються у різних форматах, основні з яких - склана банка, жестяна банка та маленький пакетик 100 г (дой-пак, або пауч).

На ринку присутні також вологі раціони, віроблені із сої, а не з м'яса. Такі продукти не є корисними для тварини. При цьому вони на стільки оздоблені ароматизаторами, підсилювачами смаку та шкідливою хімією, що вже через деякий час власник тварини починає помічати зміни у зовнішньому вигляді тварини, починаючи з втрати блиску та краси шерсті закінчуючи різноманітними хворобами. Як розпізнати соєвий продукт? Дуже легко - якщо шматочки вологого корму мають правильну форму, шматочки схожі один на одний та виглядають як кубики - це 100% соєвий продукт. За технологією виробництва натуральний продукт не може мати такої форми.

Туалет

Якщо ви не проживаєте у приватному будинку та/або Ваша киця не має доступу на вулицю - необхідно обладнати місце, у якому тварина зможе задовольнити природні потреби. Фактично, туалет для котів представляє собою пластиковій піддон з бортиками (або більш дорогий варіант - пластикова кабінка з дверцятами), до якого насипано наповнювач. Наповнювачі для котячих туалетів виготовляються з різноманітних матеріалів; за цією ознакою вони діляться на:

  • Глиняні (мінеральні).
  • Силікагелеві.
  • З деревини.

Про їх особливості ми розповімо у наступних статтях, та кожен з них добре справляється зі своєю функцією – вбирання випорожнень тварини.

Дряпки та іграшки

У котів та кошенят є одна важлива потреба - сточування кігтів. Для цього використовується все, що попадеться «під руку» - починаючи з дерев закінчуючи меблями, кутами стін та інше. Саме через це особливу популярність отримали спеціальні аксесуари – дряпки. Фактично, це циліндричний стовпчик, обмотаний сизалевою або джутовою мотузкою.

dryapky

Такий аксесуар може досить довго «захищати» Ваш дім від гострих кігтів маленького улюбленця. Для того, щоб кіт зрозумів, для чого необхідний даний аксесуар, Вам буде потрібно протягом деякого часу привчати тварину до використання дряпки. Для навчання використовуються наглядний приклад та котяча м’ята – спеціальна трава, яка викликає дуже бурхливу реакцію у більшості котів. Основна мета іграшок – перенаправити енергію тварини на предмет, спеціально для цього призначений, відволікаючи увагу від предметів інтер’єра. Також це чудовий спосіб весело провести час, граючись зі своїм улюбленцем.

Місця для відпочинку

Звичайно, вашого улюбленця необхідно забезпечити місцем, де він зміг би поспати. М’які місця для відпочинку мають найрізноманітніший вигляд – починаючи з подушок закінчуючи будиночками. Особливих рекомендацій стосовно цих аксесуарів немає, головне підібрати виріб із матеріалу, який є стійким до зовнішнього впливу та легко може бути випраним, не втративши при цьому форми та якості. Все інше – на власний розсуд та за бажанням господаря.

Окремо слід звернути увагу на комплекси для гри та відпочинку. Даний вид аксесуарів є комбінацією двох попередніх – він представляє собою місце для сну та одна або декілька дряпок. Комплекси можуть бути як невеликими (будиночок + дряпка + поличка), так і займати значну площину, представляючи собою декілька поверхів, утворених  поличками, гамаками, канатами, будиночками та іншим комплектуючими.

Захист від паразитів

Одним з найлютіших ворогів кота є ектопаразити – блохи, кліщі, волосоїди та інші паразитоформні комахи, які мешкають на шкірі та у шерсті. Для захисту від них існують різноманітні засоби, серед яких краплі на холку, нашийники, спреї, шампуні, пудри. Усі перелічені засоби спрямовані не тільки на виведення паразитів, які вже мешкають на тварині, а й на захист кошеняти від повторного ураження.

ektoparazyty

Перед використанням засобів від паразитів рекомендується відвідати ветеринарного лікаря! Детальніше про особливості боротьби з такими паразитами, як кліщі, ви можете дізнатися тут. Тепер ви знаєте, що необхідно для комфортного проживання маленького улюбленця. Асортимент ТМ Compliment вже включає в себе частину перелічених товарів, а найближчим часом він буде поповнюватись новими якісними зоотоварами Premium-якості.

Інші статті
Ви дивились